ene
18 بهمن 1401 - 12:32

بزرگ‌ترین پروژه دانشگاهی کشور تکمیل می‌شود

استاندار سمنان گفت: مرکز همایش‌های شهید سلیمانی دانشگاه سمنان، بزرگ‌ترین پروژه دانشگاهی کشور است که برای تکمیل این پروژه از محل سفر رئیس‌جمهوری به استان اعتبار تخصیص یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان پیش از ظهر امروز در آیین معارفه رئیس دانشگاه سمنان با حضور وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری در مرکز همایش‌های شهید قاسم سلیمانی دانشگاه سمنان، ضمن تبریک ورود به چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام عظیم‌الشأن (ره) اظهار کرد: مقدم دانشمند فرزانه و وزیر اخلاق‌مدار را به استان بابصیرت و علاقه‌مند به انقلاب سمنان گرامی می‌دارم؛ در ایام‌الله دهه فجر تا امروز میزبان وزرای نیرو، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هستیم.

وی ادامه داد: به برکت نظام جمهوری اسلامی، امروز شاهد دستاوردهای بسیار موفقی در حوزه‌های مختلف ازجمله حوزه دانشگاهی و علمی هستیم و تأثیر اقدامات شاخص اندیشمندان، دانشجویان و پژوهشگران کشور و استان در معادلات علمی منطقه و کشور قابل ‌مشاهده است.

هاشمی خاطرنشان کرد: ما در استان سمنان پژوهشگران برتر را داریم و جوان‌ترین پژوهشگر برتر کشور متعلق به استان سمنان است.

استاندار سمنان بیان کرد: سمنان، استانی دانشگاهی و فرهیخته و نرخ باسوادی استان از میانگین کشوری بالاتر است که به همین جهت آمادگی کامل برای حمایت از حوزه دانشگاه در استان وجود دارد.

هاشمی تصریح کرد: خوشبختانه در اتفاقات اخیر کشور، با بصیرت و همراهی دانشجویان استان، مطالبه‌گری هوشمندانه همراه با بصیرت شکل گرفت و کوچک‌ترین ناهنجاری نداشتیم و ارزش‌های ما در استان حفظ شد که این مهم را مرهون همراهی دانشجویان با مجموعه ریاست دانشگاه، اساتید و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های هستیم.

وی اظهار کرد: نصیری‌زرندی، فردی متواضع، فعال و پیگیر در حوزه‌های دانشجویی، پژوهشی، توسعه فضاهای فرهنگی علمی و زیرساخت در مسند دانشگاه سمنان بودند.

هاشمی اظهار کرد: امروز نیز سیف‌الله سعدالدین، فردی دانشمند، صاحب‌فکر و اندیشه و جهادی به سمت ریاست دانشگاه سمنان معرفی می‌شود که قطعاً همان مسیر گذشته را بهتر و با سرعت بیشتر به پیش خواهد برد.

استاندار سمنان عنوان کرد: در حوزه دانش‌بنیان از ابتدای سال گذشته، ۷۰ شرکت دانش‌بنیان در استان فعال بود که در حال حاضر، به ۱۱۰ شرکت دانش‌بنیان افزایش یافته و مجوز فعالیت ۵۰ شرکت دانش‌بنیان دیگر نیز در حال صدور است.

وی ادامه داد: امروز ۱۰ معدن فعال در استان سمنان در حوزه فرآوری فعالیت خواهد دارد که ۱۱ معدن دیگر نیز در بحث فرآوری در دست اقدام است.

هاشمی گفت: در دهه فجر سال گذشته، ۵۰۸ پروژه عمرانی اقتصادی و کلنگ‌زنی برای استان سمنان مهیا شده بود که این میزان در دهه مبارک فجر سال جاری به ۹۴۸ پروژه افزایش یافت و می‌توان گفت از لحاظ تعداد ۸۶ درصد رشد داشته است.

استاندار سمنان گفت: همچنین بحث ارزش ریالی پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و کلنگ‌زنی نیز از یک هزار و ۶۳۷ میلیارد تومان در دهه مبارک فجر سال ۱۴۰۰ به پنج هزار و ۵۲۱ میلیارد تومان در دهه فجر سال ۱۴۰۱ افزایش یافته که می‌توان گفت ۲۳۷ درصد رشد داشته است.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024510