ene
18 بهمن 1401 - 15:53

فریادهایی که شنیده نشد/ آشوری: کسانی که باید معلولین را ببینند، نمی‌بینند

رئیس سازمان لیگ والیبال نشسته گفت: برای حمایت از ورزش معلولان خیلی فریاد زدیم و همچنان این فریادها ادامه داد، اما گوش شنوایی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مهدی آشوری مسئول سازمان لیگ والیبال نشسته کشورمان در خصوص کیفیت رقابت‌های امسال اظهار داشت: امسال هم طبق سنوات گذشته مسابقات خوبی را به خصوص در لیگ برتر داشتیم. یک تیم پیش از شروع مسابقات انصراف داد و رقابت‌ها با حضور 5 تیم برگزار شد. کیفیت بازی‌ها خیلی عالی بود و سه تیم برتر خوب مس شهر بابک، پالایش نفت آبادان و ذوب‌آهن اصفهان در نهایت به ترتیب اول تا سوم شدند. لیگ دسته یک هم با حضور 30 تیم برگزار شد و از لحاظ کمیت از لیگ برتر نیز بهتر بود.

وی تصریح کرد: دلیل 30 تیمی برگزار شدن لیگ دسته یک به برگزاری متمرکز این مسابقات و رغبت بیشتر باشگاه‌ها به دلیل هزینه‌های کمتر برای حضور در این مسابقات بود. باشگاه‌های خوبی داریم و صحبت‌هایی انجام و قول‌هایی گرفتیم که سال آینده مسابقات لیگ برتر را با حضور 8 تیم برگزار کنیم. لیگ دسته یک در آقایان و بانوان خوب بود و از این موضوع راضی بودم، اما در لیگ برتر انتظار می‌رود کمک‌های بیشتری از طریق باشگاه‌ها و اسپانسرها انجام شود.

رئیس سازمان لیگ والیبال نشسته در خصوص دلیل عدم حضور اسپانسرها گفت: فکر می‌کنم  بیشتر معلولین را نمی‌بینند. این‌ها نیاز به حمایت دارند و چرا می‌خواهیم راه درمان را از طریق دارویی و پول انجام بدهیم. خیلی فریاد زدیم و همچنان این فریادها ادامه داد، اما گوش شنوایی وجود ندارد. بارها خواهش کردیم که اسپانسرها بیایند و حاضر هستم به تنهایی دست آنها را برای حمایت از معلولین ببوسم.

آشوری در پایان گفت: به عنوان ناظر والیبال افراد سالم دیدم که تیم‌ها پشت صف هستند و در لیگ برتر، دسته یک و زیرگروه قریب به 200 تیم مشغول به فعالیت هستند. امیدوارم یک مقدار این تیم‌ها به سمت والیبال نشسته بیایند و زکات‌شان را به حمایت از معلولین پرداخت کنند. گوش شنوا باید وجود داشته باشد و پیگیر هستیم و قول‌هایی گرفتیم در سال آینده یک مقدار روال بهتر باشد و تعداد تیم‌ها افزایش پیدا کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025207