ene
18 بهمن 1401 - 14:27

‌صدور دستور قضایی برای برخورد قانونی با ‌حوادث سرویس دانش‌آموزان ‌در مشهد

‌رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با صدور دستوری به معاونت حقوق عامه و پیشگیری جرم دادسرای عمومی و انقلاب خراسان رضوی ‌خواستار اقدامات قانونی پیرامون حوادث سرویس دانش‌آموزان شد‌.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی، متعاقب وقوع حوادث مربوط به سرویس های دانش‌آموزی، غلامعلی صادقی طی دستوری به معاونت حقوق عامه و پیشگیری از جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان خواستار اقدامات قانونی شد.برپایه همین گزارش اقدامات قانونی متعاقب دستور رئیس کل دادگستری خراسان رضوی آغاز شد.

قاضی ابراهیم زاده،دادیار معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان خراسان رضوی اظهارداشت: پیرو وقوع دو فقره حادثه منتهی به فوت سرویس حامل دانش آموزان در شهرستان های مشهد و نیشابور، معاونت پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، طی شرحی به نهادهای ذیربط، شناسایی و برخورد با عاملین و مقصرین به حوادث را خواستار شد.

وی عنوان کرد: جزئیات حادثه در دست بررسی است و تخلف راننده در سوار کردن بیش از ظرفیت خودرو محرز است. در این راستا اگر به این نتیجه برسیم که مدیر مدرسه و نیز سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری نظارت کافی را نداشته اند، با آنها نیز برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

قاضی ابراهیم زاده، ضمن تأکید بر این موضوع که اگر ظرفیت خودروها رعایت می‌شد، شاید اصلاً حادثه ای به وقوع نمی‌پیوست و یا شاهد آسیب کمتری در این‌گونه حوادث بودیم به شهروندان و اولیای دانش آموزان توصیه کرد جهت هرگونه جابجایی فرزند خود حتماً از سرویس های مجاز تحت پوشش سازمان نظارت بر تاکسیرانی شهرداری که دارای نشان و علائم ممیزه هستند استفاده کنند.

دادیار معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکز استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف راننده یا ناوگان سرویس‌ها، از جمله سوار کردن بیش از ظرفیت خودرو یا سوار کردن اشخاص متفرقه، تأخیر و بی نظمی در حضور، استفاده از گوشی تلفن همراه و یا عدم رعایت قوانین و مقررات رانندگی در حین ارائه خدمات، موضوع را با انجمن اولیا و مربیان مدرسه در میان گذاشته و یا به سامانه پیامکی معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرا به شماره 09153321584 اعلام کنند.

انتهای پیام/282/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024899