ene
18 بهمن 1401 - 13:39

اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی از هفته اول اسفند در گیلان

رشت- استاندار گیلان از اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی از هفته اول اسفند ماه در این استان خبر داد و گفت: این طرح از سیاست های دولت سیزدهم برای حمایت از قدرت خرید مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه نخستین جلسه ستاد استانی اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی گیلان در رشت با اشاره به اینکه این استان به عنوان یکی از استان‌های مجری این طرح انتخاب شده است، اظهار کرد: اجرای این طرح از هفته اول اسفند ماه در استان کلید می‌خورد.

عباسی با اشاره به اینکه اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی با هدف حفظ قدرت خرید و حمایت از مردم از سوی دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفته است، گفت: در حال حاضر در مرحله شناسایی و ثبت فروشگاه‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه شناسایی و ثبت فروشگاه‌ها از ۱۰ بهمن آغاز و همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: این طرح در راستای استفاده مردم از کالاهای اساسی اجرایی شده و اعتبار کالابرگ‌ها یک ماه زودتر به کد ملی سرپرست خانوار شارژ می‌شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در صورت عدم استفاده سرپرست خانوار از کالا برگ مبلغ یارانه به حساب وی واریز می‌شود، ادامه داد: سرپرستان خانوارها می‌توانند یا کالابرگ و یا مبلغ یارانه را دریافت کنند.

عباسی اضافه کرد: جزئیات استفاده از کالابرگ و فروشگاه‌هایی که مردم می‌توانند به آنها مراجعه کنند، پیش از اجرا از سوی دبیر و سخنگوی ستاد استانی تشریح می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024785